Senaste nytt från Lärcentrum

Allmänna nyheter och meddelanden

DiskussionsämnePåbörjad av:Svar:Senaste inlägg
Provskrivningar under julen 2018 0 Maria Troedsson
Tue, 18 Dec 2018, 10:17
Om du vill ha dina betyg utskrivna .......... 0 Anders Lindvall
Fri, 23 Nov 2018, 13:12
Vissa mail hamnar i Skräppost!! 0 Maria Troedsson
Tue, 2 Oct 2018, 10:26
Samhälle grund ny sal på tisdagarna - sal 101 0 Maria Troedsson
Wed, 19 Sep 2018, 08:30
Välkommen till Hjälp med det digitala! 0 Maria Troedsson
Tue, 18 Sep 2018, 11:05
Öppettider på Kävlinge Lärcentrum 0 Maria Troedsson
Mon, 17 Sep 2018, 07:56
Onsdagsskrivningarna 0 Anders Lindvall
Thu, 6 Sep 2018, 08:30
OBS!!Schemaändringar from måndagen den 27/8 OBS! 0 Maria Troedsson
Thu, 23 Aug 2018, 15:57
Välkommen till Studiesmedjan varje tisdag kl. 15-18,00 0 Maria Troedsson
Tue, 21 Aug 2018, 21:40
OBS!! Schemaändring Matematik 2ABC from 2018-08-20 OBS!! 0 Maria Troedsson
Fri, 17 Aug 2018, 11:19
Digitala läromedel 0 Maria Troedsson
Tue, 14 Aug 2018, 07:38
Ansökningen till höstens kurser är nu öppen! 0 Maria Troedsson
Fri, 4 May 2018, 12:22
Regeringen har förlängt övergångsbestämmelserna om slutbetyg (NYTT 2015-05-12) 0 Anders Lindvall
Wed, 13 May 2015, 08:48